ScoaladeAntreprenoriat

Vrei sa inveti sa castigi bani? Iata 3 site-uri de dezvoltare personala si nu numai care te vor ajuta in viata

Dezvoltare personala

Dezvoltarea personala inseamna sa citesti si sa participi la cursuri, dar totusi dezvoltarea personala este mai mult decat atat. Nu este de ajuns doar sa citesti, trebuie sa si aplici ceea ce ai invatat. Incearca sa iti iei informatiile din carti, site-uri si sa eviti cursurile deoarece sunt destul de scumpe. Daca vrei neaparat sa participi la un curs mai bine strangi bani si mergi la unul foarte cunoscut, aici pe langa informatii ai sansa sa te intalnesti si cu persoane din top management si sa iti deschizi noi porti. Dar pana atunci, iata un numar de 5 site-uri pe care le poti folosi pentru a te dezvolta:

www.ted.com

Poate cel mai cunoscut site de dezvoltare personala, ted.com contine discuri motivationale pe subiecte de viata, realitati ale lumii in care traim, etc. Toate povestile sunt spuse in principal de oameni simpli care au reusit sa treaca peste o greutate intr-o anume perioada a vietii lor.

www.stumbleupon.com

Cu ajutorul Stumbleupon poti gasi foarte usor resurse pentru imbunatatirea personala, IT, dezvoltare personala, cariera, etc. Site-ul este asemanator unui motor de cautare. Te loghezi si iti alegi domeniul care te intereseaza apoi apesi pe un buton si site-ul te trimite catre un site care contine informatii din domeniu ales de tine. Mai mult, poti sa si salvezi aceste site-uri in cazul in care ai un cont (acesta il poti face gratuit).

www.lifehack.org

Acesta este un site cu foarte multe articole despre comunicare, stile de viata, bani, productivitate, munca, etc. Lifehack este un site cu foarte multe sfaturi utile despre viata in general.

About the author

Acest site dedicat oamenilor intreprinzatori a aparut din pasiune pentru antreprenoriat si cu ajutorul unui proiect european la care Asociatia Travel Focus a fost partener. Ne propunem ca inclusiv dupa finalizarea proiectului sa-l dezvoltam si sa il transformam intr-un portal de interes, cu informatii utile pentru oamenii de afaceri, dar mai ales pentru cei la inceput de drum, dornici sa se lanseze in afaceri.

Related

JOIN THE DISCUSSION