ScoaladeAntreprenoriat

Unelte care te ajuta sa muncesti de la distanta

Business

In ultimii ani tot mai multe persoane au inceput sa lucreze de acasa, fie ca sunt angajati, fie ca sunt antreprenori sau freelanceri. Daca esti unul dintre norocosii care se bucura de acest lucru, urmatoarele instrumente iti pot fi de folos:

Basecamp

Sa presupunem ca esti pe drum si vrei sa te conectezi cu ceilalti colegi, cu personalul tau. Basecamp iti ofera sansa de a gestiona proiecte, de a comunica cu echipa si astfel de a duce la bun sfarsit unele task-uri.

Boomerang

In cazul in care calatoresti des in strainatate, acest serviciu iti poate fi de folos. Daca te afli intr-o tara in care fusul orar este diferit fata de cel al Romaniei poti programa ca email-urile sa se trimita la anumite momente.

Dropbox

Acest serviciu iti permite sa stochezi informatii intr-o locatie virtuala. Documente sunt stocate in siguranta si nu vei avea probleme de securitate. In plus, poti permite accesul mai multor persoane la documente.

Skype

Este deja un serviciu foarte cunoscut, fiind un instrument esential pentru mentinerea comunicarii. Cu Skype poti da telefoane, poti stabili un chat pe baza de video, pe scurt te mentine conectat cu partenerii de afaceri.

Time Trade

Cum ar fi sa iti poti programa intalnirile de afaceri in mod automat? Suna bine, nu-i asa? Cu acest serviciu poti permite clientilor sau colegilor sa vada disponibilitatea ta, Time Trade putand fi sincronizat automat cu Google Calendar.

About the author

Acest site dedicat oamenilor intreprinzatori a aparut din pasiune pentru antreprenoriat si cu ajutorul unui proiect european la care Asociatia Travel Focus a fost partener. Ne propunem ca inclusiv dupa finalizarea proiectului sa-l dezvoltam si sa il transformam intr-un portal de interes, cu informatii utile pentru oamenii de afaceri, dar mai ales pentru cei la inceput de drum, dornici sa se lanseze in afaceri.

Related

JOIN THE DISCUSSION