ScoaladeAntreprenoriat

Scurta analiza a start-up-urilor din Romania

In Romania ultimilor ani, varsta medie a persoanelor care pun pe picioare un start-up a crescut. Daca in trecut varsta medie era de 30-35 de ani, in prezent media merge catre 40-45 de ani. Vestea buna este ca acest lucru atrage dupa sine un nivel de pregatire mai ridicat al persoanelor care isi infiinteaza firme.

Asadar, oameni mai pregatiti si mai cultivati cu privire la riscurile pe care si le asuma si la modul in care le pot depasi. Cu toate aceste, problemele si dificultatile nu s-au schimbat.

Despre situatia start-up-urilor din Romania, despre oportunitatile de dezvoltare si problemele care apar odata cu infiintarea unei afaceri poti citi mai multe in acest e-book:

Scurta analiza a start-up-urilor din Romania

About the author

Acest site dedicat oamenilor intreprinzatori a aparut din pasiune pentru antreprenoriat si cu ajutorul unui proiect european la care Asociatia Travel Focus a fost partener. Ne propunem ca inclusiv dupa finalizarea proiectului sa-l dezvoltam si sa il transformam intr-un portal de interes, cu informatii utile pentru oamenii de afaceri, dar mai ales pentru cei la inceput de drum, dornici sa se lanseze in afaceri.

Related

JOIN THE DISCUSSION