ScoaladeAntreprenoriat

Dezvoltarea locala si impactul locurilor de munca

Un antreprenor de succes trebuie sa cunoasca piata careia se adreseaza, la fel de important fiind ca acesta sa cunoasca situatia locurilor de munca in mediul in care activeaza.

E-book-ul „Dezvoltarea locala si impactul locurilor de munca” ofera o scurta introducere asupra situatiei fortei de munca din Romania, asupra impactului crizei economice in ceea ce priveste migratia fortei de munca, precum si rezultatele unor studii de specialitate cu privire la dezvoltarea locala si impactul locurilor de munca.

Poti descarca e-book-ul de aici:

Dezvoltarea locala si impactul locurilor de munca

About the author

Acest site dedicat oamenilor intreprinzatori a aparut din pasiune pentru antreprenoriat si cu ajutorul unui proiect european la care Asociatia Travel Focus a fost partener. Ne propunem ca inclusiv dupa finalizarea proiectului sa-l dezvoltam si sa il transformam intr-un portal de interes, cu informatii utile pentru oamenii de afaceri, dar mai ales pentru cei la inceput de drum, dornici sa se lanseze in afaceri.

Related

JOIN THE DISCUSSION