ScoaladeAntreprenoriat

Cum poti deveni milionar pe internet peste noapte?

bani

Probabil ai auzit de persoane care fac averi cu ajutorul internetului. Aceste persoane fac ceva diferit si pentru a putea reusi sa castigi bani cu ajutorul internetului ar trebui sa cunosti cateva trucuri. Poate si tu ai auzit de celebra pagina a lui Alex Tew, Million-Dollar Homepage, care l-a ajutat pe tanarul de 20 si ceva de ani sa castige in cateva luni un milion de dolari.

Cine incearca, castiga

Cum poti sa treci de la ceea ce esti astazi la ceea ce iti doresti sa ajungi? Cu siguranta nu daca stai cu mainile in san si astepti ca toate lucrurile sa se intample de la sine. Asadar, trebuie sa actionezi. Indiferent ce ti-ai dorit sa obtii de la viata, fie vise mici sau mari,ai luat toate masurile necesare pentru ca acel vis sa devina realitate. Esti unicul responsabil.

Fii dispus sa evoluezi cu pasi mici

Succesul peste noapte este un mit, asadar trebuie sa ai rabdare. Numai oamenii lenesi se gandesc la succesul imediat fara a depune putin efort. Pentru a ajunge cineva in viata trebuie sa ai rabdare si sa faci sacrificii.

Profita de abilitatile tale

Afla care sunt abilitatile tale care te fac unic si incearca sa profiti la maxim de ele. Ia o bucata de hartie si scrie toate aptitudinile pe care le ai, chiar daca unele ti se par stupide. Este posibil sa iti fie de folos intr-o zi.

Nu te opri din invatat

Pentru a reusi sa tii pasul cu cei din „liga mare” trebuie sa te documentezi mereu si sa fii in pas cu tehnologia. Fie ca inveti din cursuri online sau din carti este important sa iti dezvolti noi abilitati si sa te reinventezi. Traim intr-o lume in care lucrurile sunt intr-o continua evolutie iar ce este util astazi poate sa nu mai fie util maine…

About the author

Acest site dedicat oamenilor intreprinzatori a aparut din pasiune pentru antreprenoriat si cu ajutorul unui proiect european la care Asociatia Travel Focus a fost partener. Ne propunem ca inclusiv dupa finalizarea proiectului sa-l dezvoltam si sa il transformam intr-un portal de interes, cu informatii utile pentru oamenii de afaceri, dar mai ales pentru cei la inceput de drum, dornici sa se lanseze in afaceri.

Related

JOIN THE DISCUSSION